Follow Us @soratemplates

27 Şubat 2018 Salı

Mim : Sinema ve Ben

Öncelikle mim davetine yıllar sonra icabet ettiğim için özür diliyor ve beni davet edenlerin kusura bakmamalarını diliyorum. Dönem çok yoğun başladı, kitap yorumlarını bile sıkışık zamanlarda yazdım, lütfen mazur görün.

Beni mime davet eden, bu mimin de yaratıcısı olan Öneri Makinesine ve ayrıca Yılın Son Çiçeği'ne çok teşekkür ediyorum. 


1. Sinemada izlediğin ilk film.

Buna cevap vermek için epey düşündüm, ilk izlediğim film aklıma gelince de keşke düşünmeseydim dedim : Maskeli Beşler. Filmle ilgili pek bir şey hatırlamıyorum, o yaşta güldüm mü eğlendim mi onu da bilmiyorum ama aklımda kalan tek şey, Mehmet Ali Alabora'nın yakışıklılığı :D

2. Film en güzel ....de/da izlenir.

Evde izlenir. Sinemada izlerken filmleri istediğim tepkileri veremiyorum. Özellikle ağlarken ses çıkarmamak için kendimi çok sıkıyorum, doya doya ağlayamıyorum yani. Ya da gülerken kahkahamın yüksekliğini kontrol etmeye çalışmak beni yoruyor. Evde rahat rahat zırlayıp gönlümce kahkahalar atabiliyor, yeri geldiğinde ağıt yakıp gülerken evin içinde tepinebiliyorum. 

3. Film izlerken olmazsa olmazın var mı? Varsa neler?

Sesin yüksek olması. Yalnızca duyabileceğim kadar açık olduğunda mutlaka o sesi duyamamak için bir sebebim oluyor. Mesela kalp atışlarım. Ya da yutkunuşlar. Sesin bu düzeyden biraz daha yüksek olması gerek kısacası.

Bir de kışsa mutlaka bir battaniye, yazsa mutlaka soğuk bir bardak içecek.

a. Tek başına mı kalabalık mı?

Kalabalık. Anne ve babamla aynı tür filmlerden keyif aldığımız için hep birlikte izliyoruz. Hatta bazen film sonrası sohbetlerin filmden daha eğlenceli olduğu zamanlarda oluyor. Bazı filmlerde de filmi kimi yerlerde durdurup sahne kritiği de yapıyoruz. Toplu izlemek her zaman tercihimdir kısacası.

b. İki boyutlu mu üç boyutlu mu?

Gözlüklü biri olarak, iki boyutlu diyorum.

c. Mısır mı cips mi?

Daha az ses çıkarması açısından, patlamış mısırı tercih ederim.

d. Avm sineması mı sokak sineması mı?

Avm sineması. Nedenini bilmiyorum :D

e. Filmden önce filmin fragmanını izlemek mi yorumlarını okumak mı?

İkisi de değil. Filmleri adları dışında hiçbir şey bilmeden izlemeyi çok seviyorum. Fragmanı ya da konuyu okuyup eleştirilere göz atıp kendimi şartlandırmak istemiyorum. Mimi tanıdığım/tanımadığım herkes yaptığı için özellikle kimseyi mimleyemiyorum.

Yine de hala yapmamış olanlar varsa, buyursunlar :')

8 yorum:

 1. Her zaman dediğimiz gibi geç olsun güç olmasın :). Ellerine sağlık :). Ailenle film keyfi yapmanız çok güzel, sohbeti de ayrı tatlıdır :).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı türleri sevince tek başımıza izleyemiyoruz artık :D Teşekkür ederim, bir kez daha :')

   Sil
 2. nerelerdesin mugglecım özlemişiz valla koştum geldim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ben de çok özledim yazmayı! İyi ki gelsin, hoş geldin ^.^

   Sil
 3. Son soruda aynı kafadanız :D Merak ettiğim bir filmse nasıl olacağı hakkında bir fikrimin olmamasını tercih ederim.

  YanıtlaSil
 4. Bayağı bir ortak yanımız varmış film konusunda da Gözde. Ben de film izlerken konuşan kişilerdenim :D Maskeli Beşler'i de televizyonda ne zaman görsem izlerim ve hala da gülerim :D Mizah anlayışım bayağı yerlerde :D

  Ayrıca yaşasın gözlüklüler dayanışması ve iki boyutlu sinema! :D

  YanıtlaSil
 5. Memet Ali Alabora gerçekten çok yakışıklı. Taa ortaokul yıllarında izlediğim Yılan Hikayesi'nden beri çok beğenirim.

  Ben de son yıllarda filmleri evde izlemeyi daha çok sever oldum. Büyük ekran televizyonlar ve internette filmleri kolaylıkla bulmak evinin rahatlığında film izlemeyi çekici hale getiriyor. Özellikle sinemada izlemek istediğim filmler dışında evimde film izlemeyi daha çok seviyorum.

  YanıtlaSil