Follow Us @soratemplates

23 Ekim 2016 Pazar

Pazar 6'lısı : 6 Kitap 6 Alıntı


Herkese musmutlu pazarlar! 

Bugünün altılı teması "en sevdiğimiz alıntılar". Konu esnekti, yani ya en sevdiğimiz kitaptan altı alıntı paylaşacaktık, ya da rastgele, farklı kitaplardan favori altı alıntıyı... Ben tek bir kitaba bağlı kalmak istemedim ve aldım alıntı defterimi elime, rastgele altı alıntı seçtim. İşte en sevdiğim alıntılardan sadece 6 tanesi... :D-Siz de dinleyin!
Why do we write fiction? To be somewhere else, Cath thought. To get free of ourselves. To stop, Cath thought. To stop being anything or anywhere at all. To disappear. - Fangirl / Rainbow Rowell Onu yakışıklı olduğu için değil, kendimden çok bana benzediği için seviyorum, Nelly. Ruhlarımızın neyle yoğrulduğunu bilmiyorum ama, onuykiyle benimki aynı hamurdan. - Uğultulu Tepeler / Emily Bronteİnsanların arasında da yalnızdır insan. - Küçük Prens / Antoine De Saint ExuperyBay Rochester bana bakmadan ona aşık olmamı sağlamıştı. - Jane Eyre / Charlotte BronteFarklı insanlar olayları farklı hatırlarlar. Ve iki insanın, aynı yerde olsalar bile aynı olayı aynı şekilde hatırladığını pek göremezsin. Yan yana duruyorsunuzdur ama iş olayları anlamlandırmaya geldiğinde, aranızda dağlar kadar fark vardır. - Yolun Sonundaki Okyanus / Neil GaimanWe accept the love we think we deserve. - The Perks of Being a Wallflower / Stephen Chbosky 

Sizin en sevdiğiniz alıntılar neler?

Benimle paylaşın!

10 yorum:

 1. Baştaki ve sondaki alıntı hariç, diğerleri benim de sevdiğim alıntılardan. Ama diğer ikisini de sayende okumuş öğrenmiş oldum. Pazar 6'lılarını seviyorum :))

  YanıtlayınSil
 2. Vay İngilizce alıntılar da görüyorum orada. Çok havalı :-)
  Ben de Jane Eyre'den bir alıntı paylaştım.
  Bir de şu mavi çizgileri nasıl yapıyorsun onu soracağım. Esseve Rin'de de gördüm bugün, yazının içinde güzel duruyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Şey, araçlar kısmında "alıntı"yı tıkladığında içine yazdıkların öyle görünüyor. Hemen maddeleme seçeneğinin yanında.. Umarım anlatabilmişimdir :D

   Sil
  2. Anladım canım. Ben bir ara o sekmeyi kullanmıştım ama böyle görünmemişti sanki. Neyse bir daha denerim. Teşekkürler :-)

   Sil
 3. Çok güzel alıntılar seçmişsin Gözdee :))

  YanıtlayınSil
 4. Ya ben yazını ilk gördüğüm an +1'lemiş ama sonra geri dönmeyi unutmuşum inanmıyorum o.o

  Yolun Sonundaki Okyanusun her sayfasında not alınıcak bir alıntı vardı resmen. Senin seçtiğin alıntı da insanı bir durup düşünmeye sevk ediyor cidden çok güzel :')

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Olsun senin +1'in yeter :D Aynen ya bir daha okuyasım var.. ^.^

   Sil
 5. Güzel alıntılar, çok beğendim.

  YanıtlayınSil